خانه > Articles > قتل عام ارامنه

قتل عام ارامنه

مرد به تقویمش نگاه کرد، 15 مارچ 1921 میلادی. او پالتویش را پوشید، کلاهش را بر سر گذاشت و از خانه خود (واقع در خیابان هاردنبرگستراس، محله شارلوتنبورگ) خارج شد. قدم زدن در خیابان های برلین به او آرامش می داد، آرامشی که وی در تمام عمرش از مردم سلب کرده بود. وی فکرهای بزرگی را در سر می پروراند: بازگشت به استانبول و رهبری حزب پان تورانیسم، مبارزه با دشمنان قدیمی اش و… ناگهان صدای فریادی رشته افکارش را پاره کرد. مرد احساس کرد که کسی از پشت سر نام او را صدا می زند. مرد برگشت و چهره جوانی را دید که با چشمانی خشمگین او را می نگرد. جوان به مرد گفت: «اکنون زمان مرگت فرا رسیده، و تو تاوان کشتار یک ملت را خواهی پرداخت! برو به جهنم سگ تورک!» و ناگهان صدای شلیکی شنیده شد… مرد به زمین افتاد. او حتی فرصت نکرد که چشمان متعجب و ترسیده اش را ببندد. جوان راست گفته بود! این مرد، طلعت پاشا، وزیر جنگ اسبق دولت عثمانی بود!

 

 

کشتار ارمنیان بدست تورکان

در سالهای آغازین قرن بیستم، سلطان عبدالحمید و حزب تورکان جوان(که تورکیه به اصطلاح مدرن را تشکیل دادند)، خواب بدی برای ارامنه دیده بودند. خوابی که متاسفانه به حقیقت پیوست. تورکان قصد داشتند «مسئله ارمنی» را به فجیح ترین نحو ممکن حل کنند.

 زمانی که روس ها در سال 1878 عثمانی را در نوردیدند و این دولت را تا حد فروپاشی پیش بردند، به همه ملت های تحت سلطه عثمانی استقلال داده شد. روس ها استقلال ارمنستان غربی را نیز خواستار شدند، تورکان نیز پذیرفتند. منتهی این وعده هرگز به حقیقت نپیوست! روس ها عقب نشینی کردند. تورکیه استقلال ارمنستان غربی را نقض کرد و بدین ترتیب کینه شدیدی نسبت به ارامنه پیدا کرد. مسئله ارمنی این بود!

تورکان به تصویه حساب های قومی پرداختند و 1.5 میلیون ارمنی بی گناه را قتل عام کردند. آنان هدفی جز تورکیزه کردن کشورشان نداشتند و به همین دلیل هزاران کورد، یونانی و آشوری را نیز به قتل رساندند.

متن زیر نامه سفیر آمریکا در استانبول است، که در تاریخ 20 جولای 1915 نوشته شده است. به دقت این نامه را مطالعه نمایید.

 

 

این هم تیتر روزنامه نیویورک تایمز

 

 

انکار

دولت تورکیه تا به امروز هم این نژادکشی را نپذیرفته است. این در حالیست که اکثر کشورهای جهان این نژادکشی را بدرستی تایید کرده اند و تورکیه را ملزم به اقرار و اعتراف کرده اند. تورکیه سیاست انکار را در کشورهای نوچه اش(همچون آذربایجان) نیز گسترش داده است. چهره های این منکرین را بشناسید.

 

 

لینک

بهترین لینک ها را در مورد این واقعه در اینجا قرار داده ام. حتماً آنان را مطالعه نمایید.

 

http://www.theforgotten.org

http://www.ourararat.com/far/F_newsteh.htm

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%D8%B3%D9%84%E2%80%8C%DA%A9%D8%B4%DB%8C_%D8%A7%D8%B1%D9%85%D9%86%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7

http://www.24april1915.com

 

امروز…

هر سال، در روز 24 آپریل، هزاران ارمنی در سراسر جهان به نشانه اعتراض به این جنایت گرد هم جمع می شوند. در ایران نیز همه ساله این اتفاق رخ می دهد. هدف ما، اعاده حق ماست. حقی که ده ها سال از سوی بوزقورت های حیوان صفت تورک پایمال شد. روزی خواهد رسید که همه جنایتکاران و ظالمین نابود خواهند شد، آنروز نزدیک است…

مردی که در برلین کشته شد، طلعت پاشا، یکی از اصلی ترین مهره های تورکان در این جنایت بود. جالب اینجاست که سوقومون تهلیریان(همان جوانک تپانچه در دست) خود را به دادگاه معرفی کرد و دادگاه نیز وی را تبرئه کرد!

تیر ارمنی به هدف خواهد نشست…

 

دسته‌ها:Articles
 1. افشین یزدی
  آوریل 23, 2008 در 1:44 ق.ظ.

  به مناسبت 29 مین سالگرد شهیدان نقده ی همیشه کردستان

  کردها و ایرانی های عزیز حتما آن را بخوانید:

  کمیته ی دفاع از کُردها و تالشی های ایرانی

  هفته گرامی داشت یاد قربانیان تروریسم جانی و شخصیتی در کُردستان شمالی و شهر نقده ی همیشه کُردستان

  بعد از فروپاشی نظام سلطنتی پهلوی، پانتورکها و سپاهیان و بسیجیان تندرو ترک و نیز پان شیعه های تروریست ترک در پس پرده نقاب دفاع از مذهب شیعه و نظام اسلامی و سرمست از قدرت سیاسی و نظامی شان برای عملی کردن مالاخولیای نابودی حرکتهای انسانی و آزادیخواهانه ی کُردها و اشغال مجدد اراضی کُردستان شمالی ، و ترویج مذهب شیعه و … منطقه شمالغرب ایران را آماج حملات نظامی و تروریستی خود قرار دادند. پانتورکها و پان شیعه های تروریست ترک که از حمایت نیروها و سپاهیان دولت و سرکرده های تروریستشان مثل ملا حسنی ( امام جمعه ی وقت ارومیه ) و تیمسار ظهیرنژاد و دکتر جمشید حقگو ( استاندار وقت ارومیه ) و … در آن زمان بر خوردار بودند، نقشه مالاخولیایی خود را از شهر نقده دروازه ی کُردستان آغاز و در روز جمعه 31 فروردین 1358 با برگزاری میتینگ سیاسی نظامی در ورزشگاه شهر نقده ی همیشه کُردستان ( به قول کُردها – سندوس )، جنگ خانماسوز و نژادپرستانه و مذهبی خود را علیه ملت کُرد آغاز نمودند. گروه های مسلح و بسیج شده ی تروریستی ترک با حملات وحشیانه به زنان و کودکان معصوم کُردستانی و آتش زدن اماکن عمومی ، منازل و مغازه های کُردها، فضایی از رعب و وحشت را بر منطقه ی شمالغرب ایران ( کُردستان شمالی ) مستولی نمود.
  پانتورکها و سپاهیان و پان شیعه های تروریست ترک برای پیشبرد اهداف شوم خود احساسات مذهبی و ملی اقلیت مهاجر ترک را تحریک می کردند. آنها از ساکنان کُرد شهرهای میاندوآب ، نقده ، خوی ، سلماس و ماکو و… می خواستند که بدون مقاومت منطقه را تخلیه کنند- ( دقیقاً مشابه سالهای حکومت شاه عباس صفوی که کُردهای بناب و مراغه و بخشهای مهمی از مناطق اطراف میاندوآب و دریاچه ی ارومیه و … را با زور به شمال شرق ایران ( خراسان شمالی ) فرستاد و آنها را از این مناطق بیرون کرد و ترکهای قزلباش را جایگزین آنها کرد)- . در آن سال های تار و کدر هزاران خانوار کُرد ساکن منطقه( خصوصا شهرهای میاندوآب، نقده ، خوی و …) مجبور به تخلیه اجباری خانه ها و اراضی خود گردیدند. بسیاری از این خانواده ها بعد از مدت ها آوارگی و دربدری مجبور به تخلیه آنجا شده و به شهرهای کُردنشین مهاباد و اشنویه و بوکان و پیرانشهر نقل مکان کردند. در حالی که جنوب استان جعلی آذربایجان غربی ( کُردستان شمالی ) در آتش نفرت نژاد پرستانه و شیعه گرایانه ی پانتورکها و سپاهیان و بسیجیان ترک و نیز پان شیعه های تروریست ترک می سوخت – شهر اورمیه نیز از دوسو هدف پانتورکها و پان شیعه های تروریست ترک ( با حمایت مستقیم دولت ) قرار گرفته و جنگ شدیدی در کوه های مشرف به شهر( منطقه طرزلو و بند که امروز به شهرک ایثار و خیابان برق و دانشکده معروف است) آغاز گردید که منجر به زخمی و کشته شدن بسیاری از کُردهای مظلوم این دیار گردید و نیز منجر به فرار و تبعید بیشتر کُردها به خارج گردید.
  متاسفانه جنایت ضد انسانی پانتورکها و سپاهیان ترک و نیز پان شیعه های تروریست ترک علیه مردم کُرد در کُردستان شمالی در شمالغرب ایران عزیز تحت شعاع حوادث انقلاب ایران و اوضاع آشفته سیاسی قرار گرفته و در آن تاریخ شعله ور شدن اختلافات مذهبی بین شیعه و سنی و در نهایت مقدمه شعله ور شدن احساسات ملی کُرد و ترک و حمایت های معنوی و نظامی رژیم جمهوری اسلامی از پانتورکها و پان شیعه های تروریست ترک شرایطی را فراهم آورد که جنایت ضد انسانی پانتورکها و سپاهیان تروریستی ترک در هیاهو های سیاسی به فراموشی سپرده شود و تاریخ خونینی از ملت مظلوم کُردستان که درس عبرتی برای فرزندان این سرزمین می باشد در زیر خاک مدفون گردید. پانتورکها و سپاهیان و پان شیعه های تروریست ترک از آنجائیکه شهر قهرمان نقده ی همیشه کُردستان را دروازه اشغال کُردستان شمالی و اورمیه تلقی می کردند، با آتش زدن خرمن تفرقه بین ساکنان کُرد شهر نقده ( به قول کُردها – سندوس ) و اقلیت مهاجر ترک این شهر را هدف حملات نظامی و تروریستی خود قرار دادند. تروریست های ترک مسلح شده ی ارومیه و نقده از طرف دولت که بی شرمانه و به ظاهر و بطور ریاکارانه مدعی دفاع از آیین شیعه و نظام اسلامی و مردم به اصطلاح مظلوم ترک بودند، در جنگی نابرابر خانه و مغازه های متعلق به کُردهای نقده را که در مقابل آنها مقاومت می کردند آتش زده و بی رحمانه زنان، کودکان، پیرمردان وپیر زنان کُردستانی را قتل عام می کردند که بعد از سال ها مزار این شهیدان به عنوان سند رسوایی پانتورکها و پان شیعه های تروریست ترک به یادگار مانده است.
  در آن روزهای خونین که یاد آوری اش عرق شرم بر جبین بشریت می نشاند ده ها تن قربانی شهوت قدرت پانتورکها و پان شیعه های تروریست ترک شدند. بعد از گذشت 29 سال هنوز شهر قهرمان پرور نقده ی همیشه کُردستان و خانواده های کُردی که مجبور به کوچ اجباری از خانه و کاشانه خود از شهرهای میاندوآب، نقده ، خوی و سلماس و ماکو و … شدند و نیز شفاف سازی اوضاع آن زمان توسط سروران گرامی مثل علی رضا – نورآباد فارس و محمد لرستانی و فیروز تهرانی – آستارا و … که در آن زمان در آنجا ( ارومیه و نقده ) سرباز بوده اند ) شاهدان زنده جنایات ضد انسانی پانتورکها و سپاهیان و پان شیعه های تروریست ترک هستند و این انسان ها بعضی هاشون که هنوز به شهرهای اصلی خود بازنگشته اند و مجبورا در شهرهای کردستان یعنی مهاباد و بوکان و اشنویه و پیرانشهر به زندگی ادامه می دهند ولی خاطرات تلخ آن روزها را فراموش نکرده اند.

  کمیته ی دفاع از کُردها و تالشی های ایرانی در بیست و نهمین سالگرد وقایع خونین منطقه ی شمالغرب ایران ( کُردستان شمالی ) یاد قربانیان تروریسم و مردان و زنانی را گرامی می دارد که در راه آزادی و حقوق انسانی – کُردی شهید شدند، آری به دست پانتورکها و پان شیعه های تروریست ترکی که به طمع سرزمین های مقدس کُردستان ایرانی در نقاب دینی و مذهبی و با یاری قدرت دولتی در ایران آن زمان جنایتها علیه بشریت و کُردیت انجام دادند. متاسفانه دربیست نهمین سالگرد وقایع خونین منطقه ی شمالغرب ایران ( کُردستان شمالی ) و در حالی که جهان تروریسم را لعن و نفرین می کند، بار دیگر فرزند ناپاک تروریسم سر از آستین پانتورکیستی و کمالیستی و کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان جعلی و حزب عدالت و توسعه ی به دروغ اسلامی رجب طیب اردوغانی و … درآورده و در اندیشه ی اعلان و معرفی ترکها به عنوان نژاد برتر در جهان و اقدام به جعلیات تاریخی و غارت آثار تاریخی و فرهنگی فارسها و کُردها و تالشی ها و ارمنی ها و … و نسبت دادن آنها به خود انسان های بی گناه کُرد و ارمنی و تالشی و … را به قربانگاه خدایان تروریسم کشانده و چشم طمع به مناطق تاریخی کُردها در اطراف دریاچه ی ارومیه و نیز غصب و اشغال قره باغ یکی از مناطق واقعی تاریخی ارامنه و اراضی ملی و تاریخی تالشی های آذربایجان شوروی ( ایران شمالی ) در باکو و جعل تاریخ و زبان و فرهنگ آنها و… دو خته اند. کمیته ی دفاع از کُردها و تالشی های ایرانی، از همه ملت کُردستان و فعالین حرکت ملی کُرد و ایرانی می خواهد که در زمانی که دنیا بر علیه تروریسم بسیج شده است ، با یاد آوری و افشا اسناد جنایات پانتورکها و سپاهیان ترک و نیز پان شیعه های تروریست ترک در شهر نقده ی همیشه کُرد و ایرانی و گرامی داشت یاد شهیدان این حوادث خونبار پرده از چهره کریه تروریسم جانی و شخصیتی ترک در شمالغرب ایران ( کُردستان شمالی ) برداریم.

  کمیته ی دفاع از کُردها و تالشی های ایرانی از همه استاید و محققان تاریخ ، گروه ها و تشکیلات های سیاسی داخل و خارج از ایران و کُردستان و شاهدان عینی آن زمان مثل علی رضا – نورآباد فارس و محمد لرستانی و فیروز تهرانی – آستارا و … و بازماندگان حوادث خونبار می خواهد که از روز31فروردین تا 6 اردیبهشت را به یاد مقاومت شش روزه مردم قهرمان کُرد در مقابل تروریست های پانتورک و سپاهیان و پان شیعه های ترک و حوادث خونین شهر نقده ی همیشه کُردستان هفته گرامی داشت یاد قربانیان تروریسم در کُردستان شمالی و شهر نقده ( یا به قول کُردها سندوس ) اعلام و به شیوه های مقتضی در گرامی داشت آن تلاش کنند. کمیته ی دفاع از کُردها و تالشی های ایرانی امیدوار است در روزهای سختی که تمامیت ارضی مناطق کُردستان شمالی در شمالغرب ایران با دسیسه های مختلفی هدف توطئه های پانتورکها و سپاهیان و پان شیعه های تروریست ترک قرار گرفته با بسیج همگانی مردم کُرد و تالش و … و افشا اسناد جنایات تاریخی تروریست های ترک، توطئه های مدعیان ارضی خاک مقدس کُردستان شمالی ( به مرکزیت ارومیه ) را خنثی کنیم.

  کمیته ی دفاع از کُردها و تالشی های ایرانی
  افشین یزدی، مهدی فومنی و بهاره تالشی

  با همکاری عزیزان دلاور و محبوبی مثل علی رضا – نورآباد فارس و روزبه خراسانی و فرحان الأحوازی و …

  31/1/1387

 2. argin simonian
  آوریل 23, 2008 در 11:22 ق.ظ.

  kheyli ali bood!fogholadeid!dastetoon dard nakone!

 3. رضا
  مِی 17, 2008 در 9:00 ب.ظ.

  در مورد نسل کشی ارامنه باید بگم همش مزخرفه در واقع این ارامنه ی هرزه ی آشغال هستند که در قره باغ نسل کشی می کنند.اشغالگران کثافت لزومی نداره دخترانتان خود را به فرات بندازند کاباره های امارات موجود است.

 4. رضا
  مِی 17, 2008 در 9:04 ب.ظ.

  کردستان شمالی هم جدیدا وارد اطلس جهانی شده.بد بختها به جای این خیالات خام کاری کنید که بازیچه ی دست شوونیست های افراطی پان فارس نشید

 5. آرگین
  جون 18, 2008 در 9:26 ب.ظ.

  آقای رضا پس معنی هرزه را هم میدونی و معلومه که نه از تاریخ چیزی سرت میشه نه از فرهنگ و نه از شعور و ناموس.اگر تو واقعا یک ایرانی بودی و یک ترک سگ صفت و وحشی نبودی و چیزی به نام عقل در کله مبارک داشتی،چنین پارسهایی از دهانت نمی زیختی بیرون و میدانستی که ارامنه چه خدماتی به ایران و حتی قبل از نسل کشی وحشیانه شما به ترکهای (خدا لعنت کنه شیطان را) کردند.÷س اگر ایرانی بودی چنین حرفههای نمی زدی و بهتره از چیزی که نمیدونی زرزر نکن.حتما باید اسناد و استخوانهای باقی مانده جنگ رو بیاریم تو چشتان فرو کنیم تا این چشمههای خواب شما باز شود؟پس بهتره اندازه خودت رو بدونی.ارامنه هنوز نمرده اند که تو و امثال تو چنین حرفهایی بزنند.پس بهتره کمتر زر بزنی تا کمتر تحقیز بشییین.

  • کارولین غوکاسیان
   جون 26, 2009 در 7:13 ب.ظ.

   آرگین عزیز به اینا توهین نکن اینا اینقد پررو ان که اگه یه کوچولو یه حرفی بهشون بزنی میگن «ببین این ارمنی ها خودشون ادم کش و وحشی ان نمونش همین که توهین میکنن!» من خودم یه زمانی خیلی حساس بودم اما الان می بینم نمی تونم جلوی یه مشت آدم حرف مفت بزنی مثه رضا دربیام اینا نه اطلاعاتی دارن در این زمینه و نه نظری فقط می خوان این وسط خودشونو اثبات کنن

 6. علی
  جون 27, 2008 در 5:18 ب.ظ.

  ارمنیها آدمکشهای تاریخ بشرند و در آناتئلی و آذربایجان 1500000 ترک و کرد کشتند و در فرانسه که می خواست یک روزنامه نگار آذربایجانی نمایشگاهی از این جنایات برگزار کند دولت فرانسه که خود ارمنی پرستند از دیدنه ایناسناد که به تایید محققانه روس که خود ارمنی پرستند شوکه می شود واجازه میدهند ولی می گویند ما مسولیت جان تو را عهد دار نمی شویم چون اینجاها پر از ارامنه ی است

 7. علی
  جون 27, 2008 در 5:21 ب.ظ.

  ارمنیها آدمکشهای تاریخ بشرند و در آناتولی و آذربایجان 1500000 ترک و کرد کشتند و در فرانسه که می خواست یک روزنامه نگار آذربایجانی نمایشگاهی از این جنایات برگزار کند دولت فرانسه که خود ارمنی پرستند از دیدنه این اسناد که به تایید محققانه روس که خود ارمنی پرستند رسیده بود شوکه می شود واجازه میدهند ولی می گویند ما مسولیت جان تو را عهد دار نمی شویم چون اینجاها پر از ارامنه است

 8. علی
  جون 27, 2008 در 5:23 ب.ظ.

  زنده باد تورک زنده باد آذربایجان

 9. پیام
  آگوست 3, 2008 در 7:57 ق.ظ.

  داش آرگین حالشو بردی؟ ریگاردتون کرد به عنوان قاتل یک ونیم میلیون تورک (خوشم میاد همون شمار ارامنه کشته شده رو کپی/پیست کرده!!!!)

  حالا ارمنی ها کی و کجا اینهمه آدم کشتند احتمالا توی کوچ آناتولی!!
  2 روز دیگه هم پانتورک ها میگن ارامنه در آوریل 1915 از ترابوزان به آناتولی حمله کردند و یک ونیم میلیون آدم کشتند!!!!

 10. پیام
  آگوست 3, 2008 در 7:59 ق.ظ.

  ————————————————-
  اما در ادامه اون حرف آرگین و خدمات ارامنه به ایران اینو بگم قبل اینکه ارامنه از شمال غرب ایران و جلفا به اصفهان بیان شهر اصفهان هیچ چیز خاصی نداشت و همه میدونن ارامنه فن و هنر رو اونجا رواج دادن و حتی اندازه ای روی هنر اسلامی تاثیر مثبت داشتند
  —کاخ های قاجاری رو جام بران ارمنی ساختن
  —سردار یپرم خان ارمنی برای آزادی ایران چه کار که نکرد
  —هنر موسیقی بوسیله ارامنه گسترش یافت
  —- تئاتر رو ارامنه توی ایران راه انداختن
  — هرکسی هم بخواد میتونه سهم ارامنه رو توی سینما و ورزش ایران ببینه
  — توی 8سال جنگ پابپای ایرانی ها جنگیدند و شهید دادند مثل شهید آراکلیان و شهید هنریک هوسپیان
  — اولین لژیونر ایران بعد جام 78 اسکندریان بود.
  — کارو -هوویان-ملکمیان–آبراهامیان– آویسیانس –و… از دانشمندان ارمنی ایران هستند

  حالا می خوام ببینم ارمنی ها با این جمعیت کم .. دیگه باید چی کار میکردند تا ثابت بشه که چه سهمی از فرهنگ و توسعه ایران دارند.؟

  • کارولین غوکاسیان
   جون 26, 2009 در 6:40 ب.ظ.

   آفرین به شما آقا پیام. فقط خدا می دونه که از این احقاق حقتون چقد خوشحال شدم. و نمی دونی چقد سخته که ببینی به اصطلاح هموطنانت!!! این جوری تاریخ سازی میکنن و تاریخو برعکس جلوه می دن.

 11. امیر
  آگوست 22, 2008 در 6:20 ب.ظ.

  کشتار ارامنه چیز قابل انکاری نیست

 12. آرگین
  آگوست 29, 2008 در 8:08 ب.ظ.

  ایول به دوستهایی مثل امیر و پیام

 13. مهدی
  نوامبر 5, 2008 در 10:07 ب.ظ.

  به نام خدا

  با عرض سلام خدمت شما

  ویژگی بارز احادیث شیعه:

  یکی از ویژگی های قران بیان راز های خلقت میباشد که امروزه

  بشر با پیشرفت علوم مختلف به انها دسترسی پیدا کرده است.

  به مانند: بیان قضیه چرخش زمین به دور خورشید که در قران

  مطرح شده است.

  این ویژگی در احادیث و روایاتی که شیعه از پیامبر (ص) و امامان

  معصوم علیهم السلام در دست دارد نیز وجود دارد.

  به طوری که با وجود پیشرفت های علوم مختلفی همچون پزشکی

  نه تنها هنوز – حتی – یکی از احکام شرعی ما مورد انتقاد قرار نگرفته

  است،بلکه هر چه علم بیشتر پیشرفت می کند ماهیت حقیقی این

  فرامین ودستورات بیش از پیش برای بشر آشکار می شود.

  اگر روایات ما بر حرام یا مکروه و واجب یا مستحب بودن عملی تاکید

  دارند،اینها همه دلیل عقلانی دارد و همانطور که گفته شد تا به حال

  علوم روز دنیا به فلسفه و ماهیت حقیقی بسیاری از این احکام پی

  برده اند.

  یاحق

 14. مهدی
  نوامبر 5, 2008 در 10:09 ب.ظ.

  به نام خدا

  با عرض سلام خدمت دوستان:

  وعده الهی :

  یکی از مسائلی که در ارتباط با قرآن باید به آن توجه داشت،

  همانا « عدم تحریف آن و وعده خداوند در این زمینه » می باشد.

  – حال به راستی از کجا می توان فهمید که قرآن در طول 1400

  گذشته تغییر نکرده و دچار تحریف نشده است؟

  در این خصوص دلایل متعددی وجود دارد. اما شاید ساده ترین

  آنها « عدم وجود تفاوت در قرآن های موجود در دنیا » باشد.

  برای مثال: اگر قرآن در امریکا دچار تحریف و تغییر می شد،

  امروز حداقل باید دو قرآن متفاوت در دنیا وجود داشت. و قرآنی

  که مورد قبول مسلمانان آن کشور می باشد، باید با قرآنی هایی

  که در ایران و سایر نقاط دنیا وجود دارد – حداقل در یک آیه –

  تفاوت می داشت.

  حال آنکه اگر دقت نمایید متوجه خواهید شد که بعد از گذشت

  چهارده قرن از ظهور اسلام و علی رغم تعدد مذاهب اسلامی و نیز

  دسیسه های بدخواهان این دین آسمانی، تنها و تنها یک قرآن مورد

  توجه و اتفاق مسلمین جهان می باشد.

  و باید گفت که:

  « خداوند به وعده خود، در خصوص عدم تحریف کتاب آسمانی اش

  عمل کرده است.»

  یا حق

 15. مهدی
  نوامبر 5, 2008 در 10:10 ب.ظ.

  به نام خدا

  با عرض سلام خدمت دوستان:

  اعجاز عددی قرآن:

  از جمله جنبه های اعجازگونه قرآن کریم، « اعجاز عددی » این کتاب آسمانی

  می باشد که توجه شما را به چند نمونه از آن جلب می کنم.

  در این کتاب آسمانی:

  کلمه « شهر » به معنی ماه 12بار

  کلمه « یوم » به معنی روز365بار

  کلمه « ساعه » 24بار

  همچنین کلمات زن و مرد به تعداد مساوی می باشد و ….

  از دوستان درخواست می کنم ، « اعجاز عددی قرآن » را در گوگل سرچ کنند.

  یاحق

 16. دسامبر 23, 2008 در 10:36 ق.ظ.

  بارو آرگین جان
  من یه نیمه ارمنی هستم ….مادرم ارمنی بختیاری و پدری اصفهانی هستش
  بهتره اون کسایی که اینطور سنگ ترکها رو به سینه می زنن و نسل کشی ارامنه رو انکار یم کنن بیان اصفهان
  و کارهای بزرگی که ارامنه اصفهان فریدن کردن رو ببینن
  و همینطور رابطه ی خوب مسلمونها و ارامنه ی اصفهانی رو ببینن
  خانواده ی پدری من عاشق مادرم هستن و هیچ وقت اون رو از خودشون طرد نکردن
  امیدوارم که این ترکهای متعصب هم به کارهای وحشتناکشون اعتراف کنن

  این اقا مهدی هم انگار مسیر رو اشتباه اومدن ….. اینجا که کلاس قرآن نیست داداش من

  shad merci abi jan

  • کارولین غوکاسیان
   جون 26, 2009 در 6:45 ب.ظ.

   سلام واراند عزیز.
   یه سوالی داشتم ازت؟ یعنی مادر شما مسلمون شدن؟ اون وقت خونواده شون اجازه دادن؟!!! طردش نکردن؟ میشه در این مورد توضیح بدی؟ واسم مهمه که بدونم
   با احترام
   کارولین

 17. مهدی
  ژانویه 2, 2009 در 2:27 ق.ظ.

  من میخام از یه زاویه ی دیگه این مسئله ترک و ارمنی بررسی کنم. دوستان, من تاریخ مشروطه رو که مطالعه میکردم (حالا ترکان عثمانی رو ول کنین, بعدا به اون هم برمیگردم) اوایل 1900 ارامنه به کمک روسیه به شدت تجهیز شده بود و وعده ایجاد ارمنستان بزرگ رو گرفته بودن در همان سالها در شهر های ارومیه و سلماس کشتار مسلمانان(آذریها) توسط ارامنه اتفاق می افته. مثلا تو یه روز تو ارومیه بیشتر از 10000 آذری کشته میشن. (هر کتابی در مورد مشروطه بخونین غیر ممکنه یه فصلی در مورد کشت و کشتار ترکها توسط ارامنه رو نداشته باشه ) موضوع اینه که چرا ارامنه در مورد این کشتارها هیچ چیزی رو نمیگن ؟ ارمنستان بزرگ وعده داده شده توسط روسیه قسمتهایی از ایران و ترکیه وارمنستان امرزی و آذربایجان را شامل میشد. ارامنه به همین شکل کشت و کشتار رو درآذربایجان روسیه نیز انجام دادند. هنوز افراد مسن آذربایجان ایران نام مارشیمون ارمنی وقساوتهای اونو از یاد نبردن. همین نوع کشتار تو ترکیه هم برای ایجاد آن ارمنستان بزرگ اتفاق افتاد که البته با پاسخ قاطع عثمانیها روبرو شد. عثمانیا یا باید مینشستن وکشتار ترکها توسط ارامنه رو تماشا میکردن یا در مقابل این کشتار ها مقابله میکردن.صد البته ارامنه زیادی توسط دولت عثمانی کشته شدن ولی مقصر اصلی این کشتارها کیست ؟ من متاسفم از اونهایی که حقیقت رو فدای مصلحت میکنن. شما نمیتواید سر و ته یه اتفاق رو تو تاریخ قیچی کنید و اون قسمتهایی که خوشتون مییاد رو تعریف کنید. واقعیت این است که دشمنی ارمنی با ترک یه سلاح ساخت روسیه است تا به این طریق با عثمانی جنگ کنن. متاسفانه ارامنه هم تو این چاهی که روسها کندن افتادن. روسها با عثمانیها توسط بازوی ارامنه جنگیدند و هزینه ی کشته دادن تو جنگ هم از جیب ارمنیها رفت. و صد البته هر کی جنگ میره و میکشه باید انتظار کشته دادن رو هم داشته باشه . این با هیچ منطقی سازگار نیست که از رقیبت تو جنگ انتظار داشته باشی که تو رو نکشه. همیشه ی تاریخ شروع کنندگان جنگها مقصرین کشتارها هستد. ارامنه مسئول و مسبب کشتا ر ترکها در ایران و آذربایجان وترکیه هستند و صد البته ارامنه مسئول کشته شدن ارامنه در 1900 هستند. من دوباره تاکید میکنم اگر دنبال حقیقت هستید تاریخ مشروطه ایران رو که یک منبع بیطرف میتونه باشه در زمینه دشمنی دیرینه ترکها و ارامنه رو بخونین. سوال من اینه که ترکهای ارومیه و سلماس و خوی که هیچ ربطی به عثمانی نداشتن چرا توسط ارامنه کشته شدن. قتل عام ترکهای ایران و آذربایجان و ترکیه در همان دوره تاریخ چیزی است که ارامنه همیشه اونو از تاریخ قیچی میکنن.ارامنه اگر این جنگ رو شروع نکرده بودن هم ترکهای ایران وآذربایجان و ترکیه کشته نمیشدن هم ارامنه ی ترکیه کشته نمیشدن. من برای کشته شدگان ارمنی هم متاسفم و امیدوارم ملت ارمنی مسببین این حادثه رو که روسها و سیاستمداران ارمنی هستند به پای میز محاکمه بکشانند.
  البته اگه دنبال حقیقت نیستین و مصلحت ایجاب میکنه که قسمهایی از تاریخ قیچی شده بمونه هر چیزی که من گفتم رو فراموش کنین . اصلا تاریخ مشروطه رو هم که ببینین توی ایران چند نفر ترک توسط ارامنه کشته شدن رو نخونید. کی به کیه ترکها بیش از1.5 میلیون ارمنی رو کشتن

  ——————
  متاسفم! شما نیز مثل اکثر به اصطلاح محققین ایرانی فرق میان ارمنی و آشوری را نمی دانید! مارشیمون یک آشوری بود نه ارمنی!

 18. محمدرضا
  ژانویه 4, 2009 در 11:37 ق.ظ.

  اگر و بر فرض محال قبول کنیم که چند نفر ارمنی توسط تورکها کشته شده اند ولی باید اینرا هم داشناکهای ارمنی بدانند که جهان باور کرده اند داشناکهای جلاد ارمنی بکمک شوونیزم فارس و بیشرفان روس قتل عامهای کمی انجام نداده اند. مثل قتل عام خوی – قتل عام سلماس – قتل عام ارومیه – قتل عام باکو و قتل عام خوجالی

  ————-
  اگر بر فرض محال قبول کنیم که تورک ها ارامنه، آشوری ها، یونانی ها و ملل دیگر را قتل عام نکرده اند، باید قبول کنیم که جهان باور کرده است که پان تورک ها مشتی دروغگوی بی شرف و مریض هستند.

 19. مارس 3, 2009 در 8:25 ب.ظ.

  فكر نكنم تاريخ قتل عام مردم اروميه فراموش كند

  • Victor
   سپتامبر 30, 2009 در 6:18 ب.ظ.

   دوست عزیز خوب است که کمی تاریخ درست را مطالعه بکنید نه تاریخی که در تبریز در گروه های کوچک درست میکنید.
   قتل عامی که در ارومیه و خوی و …. اتفاق افتاد توسط همین ترکهای عزیز عثمانی بود. و یا حتی کشته شدن بابک خرمدین و نمونه های دیگر.
   اگه سایت wikipedia را قبول داشته باشید در اونجا هست .من نمونه ای از ان را برایتان میگزارم:
   http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%D8%B3%D9%84%E2%80%8C%DA%A9%D8%B4%DB%8C_%D8%A2%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86

   http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B9%D8%AB%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C

   ولی دوست عزیز من منکره جنگ های بین مسیحیان و ارامنه و اسوری ها با ترک ها نمیشمولی مهم حال است…..

 20. داریوش
  مارس 11, 2009 در 12:02 ق.ظ.

  کشتار وحشیانه ایرانیان من جمله برادران آذری توسط سوسمارخورهای بیانگرد و کشتار ارامنه بی آزار و مظلوم توسط عثمانی های مغول تبار یک حقیقت انکار نشدنی است.

 21. Victor
  مارس 28, 2009 در 9:31 ب.ظ.

  سلام به دوستان بالا :
  خیلی جالب برای من که شما ها تمام مدارک و اسناد ی که در رابطه با این موضوع است را ندیده میگیرید.
  خیلی خوب است که شما دوستان ترک یک سری به تاریخ عثمانی و ترکیه بزنید …….. .
  ترک هایی که همه را بد و ادم کش میدانند ارمنی ها و کردها و یونانیها و فارسهاو ….. و فقط خودتان را قبول دارید .واقعا عجیب
  چطور میشود یک ترک صحبت از صلح و دوستی بکند وقتی گرگ نشان و سمبول اوست گرگی که در همه دنیانشان درندگی و ……….
  زنده باد ایران زنده باد قوم ارمن که همیشه ودر هرجا از دنیا برای ابادانی میکوشد .

 22. Victor
  مارس 29, 2009 در 11:57 ق.ظ.

  سلام
  لطفا این لینک ها را ببینید مخصوصا دوستان ترک و با فرهنگ ما!


  وای بر کسی که پرچم کشورش را اتش بزند

 23. آریا
  مارس 31, 2009 در 9:27 ب.ظ.

  ترک ها از زمان حمله سلجوقیان و سپس مغول ها به ایران نوعی بیماری روحی شده اند

 24. آرمن
  آوریل 14, 2009 در 8:23 ب.ظ.

  با سلام خدمت دوستان
  حقيقت 24 آوريل 1915 كه يك نسل كشي به تمام معناست را كسي نميتواند انكار كند .

 25. navid
  مِی 17, 2009 در 12:15 ق.ظ.

  ترکها نشان دادند که مردمانی خائن هستند.

 26. salam
  سپتامبر 29, 2009 در 2:12 ب.ظ.

  با درود فراوان. امیدوارم که روزی پوزه ی پان تورکها را به خاک بمالیم و جشن شادمانی مان را در کنار ارمنی یان برگزار کنیم.
  از تالش – ایران

 27. Victor
  سپتامبر 30, 2009 در 6:19 ب.ظ.
 28. alek
  نوامبر 10, 2009 در 1:34 ب.ظ.

  این نوشته رو همه ترکها بخونند.
  وقتی شما برای زبان خودتون الفبا داشته باشین . دستور زبان داشته باشین و تاریخی بدون خجالت و ریاکاری داشته باشین و وقتی برای ترکها که خودتون هستین جک نسازین اون وقت شما یک ملت و یک ملیت هستین الان دارین برای چی زر میزنین به چی می نالین ؟ با چی افتخار می کنین ؟ شما به هدی ناآگاه و ابله هستین که در جریان سوسک سیاه شیشه بانکهای شهر خودتون شکستین جالب نیست ؟ در مورد قره باغ هم یک چیز رو در نظر بگیریم جمهیت آذربایجان ۸٫۷۳۰٫۰۰۰ نفر است جمهیت ارمنستان ۳,۲۳۱,۹۰۰ نفر چطور میشود نصف جمعیت کشوری 25 % از خاک کشوری چون آذربایجان را تصرف کند و منطقه قره باغ را حفظ کند ؟ (از ترکهایی که توانتیی فکر کردن دارند خواهشمندیم فکر کنند)

  به امید آن روزی که هر نژاد در وطن خود زندگی کند

 29. تورک هار
  دسامبر 19, 2009 در 6:16 ق.ظ.

  من با تجربه سالها زندگی با تورکها و البته نسبت فامیلی با 9 طایفه دارم میگم که قسم به هر چه به اون اعتقاد دارم.
  پست تر از این قوم در عمرم ندیدم.

  قدیم می گفتند خدا محتاج نامردت نکنه، ولی من میگم خدا محتاج تورکت نکنه که از موقعیتت کمال سوء استفاده را خواهد کرد.

  کاش کسی سری به زندان های تهران و قم و کرج بزنه تا ببینه تورک ها اونجا در اکثریت هستند

  تازه با اون همه پارتی بازی و زیرسیبیلی رد کردن

 30. من منم
  دسامبر 30, 2009 در 7:24 ب.ظ.

  خوب …..بهر حال خاندان من تا حدودی ترکند…………از جهت پدر و مادر ترک اند اما همدانی و کمتر ترک که با دیگران ترک مانند آذری و اردبیلی تفاوتهای بسیار دارند و -دز- ترکیشان بسیار پایینتر است…………………و بسیار از این کشتار ارمنی های بی گناه و با گناه احتمالی متاسفم با آنکه به همه آدمها مربوط است……………..
  اگر کشته اند -که کشته اند- خوب حق و راستی ایجاب می کند که گفته و بسیار گفته و حتی فریاد زده شود…………
  ما -خدای نکرده- آدمیم…….
  حساب کنید که هریک از ما گیر انها میفتاد چه؟
  اول از همه ترکها باید بپذیرند چون چیز شخصی که نیست…………لجبازیم احمقانه است……….میماند تعداد که یا برآورد کرده اند یا می شود حدودی براورد کرد که حتما بسیارانی بوده اند………….
  زنده باد ایران بزرگ

 31. من منم
  دسامبر 30, 2009 در 7:31 ب.ظ.

  زنده باد ارمنیان
  راستش پدرم خاطرات خوشی از انان دارد و تعریف زیاد می کند……….خیابان لارستان کار می کرده………..خودمم خوشم میاد ……………یه زمانی با یه دختر آشوری دوست بودم آدم خوبی بود………..اما باارمنی خودم دوست نبودم…………ولی فکر می کنم آدمهای خوبی باشن………….تعریف زیاد شنیدم و در تاریخم خوبی ازشان خوانده ام……….
  نفرین بر هر هولوکاستی
  و هر ژنوسایدی و هر کشتاری
  …………………………درود بر ارمنیان
  با وجود عصبانیت راستینشان………….
  —————————————–
  دولت ترکیه کشته است وباید بپذیرند و تاوان بدهند………..
  ——————————————
  زنده باد ایران بزرگ

 32. Victor
  مارس 6, 2010 در 11:00 ب.ظ.

  salam
  http://farsi.iranahayer.com/

  کنگره‌ آمریکا لایحه ‌ نسل کشی ارامنـــه‌ توسط ترکیه‌ را قبول کرد

 33. ابراهيم
  آوریل 25, 2010 در 6:12 ب.ظ.

  چي بگم ؟

  مگه ميشه آخه ؟

  تاج پادشاهي خدا !

  با قتل

  مزين تر است ؟

  ناداني از اين بيشتر

  به نام مذهب

  بخاطر قدرت!!!

  بهشت مي خريد ؟

  با قتل نفس

  ؟؟؟؟

  به چه جرمي ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسپورت ورود به بهشت

  با قتل انسانهاي بي گناه ؟

  واي كه انسانهاي مذهبي

  خيلي مذهبي

  ……………….

  فرق نمي كنه

  هر ديني كه باشند

  هر ديني كه باشيم

  1.5 ميليون نفر

  1.5 ميليون آرزو

  كودك

  زن

  مرد

  دفن شدند

  همين نزديكي ها

  و تو

  و ما

  در فكر بوديم

  هستيم

  كه اين بازي اونوره

  چه خيال خامي

  كاش به جاي اون دورتر ها …..

  سام و حام

  همين همسايه را مي انديشيديد

  بدرك كه تو نبودي

  بابا بزرگت كه بوده

  حداقل قبولش مي كردي!!

  مي گفتي فقط شرمنده

  شرمنده كه بنام ما

  يك ملت

  اولين نسل كشي قرن 20 اتفاق افتاد

  دريغ از يك عذر خواهي

  بي انصاف فقط يك عذر خواهي رسمي

  نترس

  غرامت؟

  بی خیال

  90 سال وقت كمي بوده براي انديشيدن يك ملت ؟

  اندیشیدن !!!!!

  24 آوريل سالروز قتل عام ارامنه توسط دولت عثماني (تركيه )

  ………………………..

  کلاغ پدیا :

  ۱-در حال حاضر حدود ۷۰ هزار ارمنى در اين كشور(ترکیه) زندگى مى كنند كه عمدتاً در استانبول مستقر هستند. آنها اما مجاز نيستند در خصوص رويدادى كه نزديك به يك قرن پيش رخ داده است سخن بگويند. تركيه براى ارامنه جهان به واژه نسل كشى مترادف است. چندى پيش اورهان پاموك نويسنده منتقد ترك اين پرسش را مطرح كرد كه روزى روزگارى در كشور ما شهروندان غيرمسلمان بسيارى زندگى مى كردند. امروز اما خبرى از آنها نيست. چرا؟ روزى روزگارى در اين كشور صدها هزار ارمنى زندگى مى كردند. به سر آنها چه آمد؟ همين نوشته باعث شد تا بسيارى از روزنامه هاى تركيه از دولت بخواهند اورهان پاموك را دستگير كرده و به زندان بيندازد. بسيارى اين نويسنده را حتى به مرگ تهديد كرده اند؟؟؟؟؟؟؟؟؟.

  روزنامه :رکن چهارم دموکراسی نیست ؟مجالی برای اندیشیدن ؟

  به همین خیال باشید تا عذز خواهی نکنید ورودتان به دروازه های اروپا حدیث بسیار دارد !!!!

  ۲-ارامنه بیش از آنکه یک قوم باشند یک دین و مذهب هستند که به دلیل محدوده جغرافیایی خود و وفاداری همیشگی به آئین خویش در مقابل تمام ادیان و مذاهب مهاجم یا غیر مهاجم شکلی بسته را گرفته اند. شواهد نشان داده است مردمانی که در این منطقه می زیسته اند از لحاظ نژادی ترکیبی از آریایی های مهاجر و اقوام بومی هستند. منتهی این مردمان برخلاف دیگران ساکنان منطقه به سادگی تسلیم مذاهب دیگر نشده اند. همسایگان آنان ادیان بسیاری را تجربه کرده اند، از زرتشت تا مسیحیت و سپس اسلام راه درازی است که تمام همسایگان آنان این راه را طی کرده اند. امروز نیز ارامنه را به دلیل همین پایبندی تاریخی به کیش خود به همین نام می شناسند. نام ارمنستان برای نخستین بار در بزرگترین کتیبه تخت جمشید واقع در دیوار جنوبی آن، نزدیک پلکان ورودی دیده شده. در این کتیبه داریوش، شاهنشاه هخامنشی، نام ارمینه را به عنوان یکی از ساتراپ های ایرانی بیان می کند.

  ۳-ساتراپ:شهربان /والی شهر

  4- كينه خوب نيست براي هيچكس ولي 3 اصل را بايد رعايت كرد
  الف-پيدا كردن
  ب- محاكمه كردن
  ج- اثبات اتهام
  د- بخشش
  شما نيز قابل بخشيدنيد ولي بدون عذر خواهي
  ؟؟؟؟؟؟؟

  5- براي عذر خواهي نكردن حاضرند باز فحاشي كنند تهديد كنند و باز از مرگ صحبت مي كنند
  كامنتهاي بالا را بخوانيد ….

  6- توصيه مي كنم كتاب پل رودخانه درينا نوشته چنگيز ايتماتوف را بخوانيد تا ببينيد
  عثمانيان مسلمان در بالكان چه فجايعي مرتكب شده اند (بوسني عقده هاي باز شده باكاني بود )

  7 مطمين هستم عذر خواهي خواهي كرد چاره اي ديگر نداريد
  ارامنه از خون آتش جنك در هزاران سال عبور كرده اند و هنوز ارمني هستند

 1. No trackbacks yet.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: